Idea

Inicjatywa ForzaItalia.pl powstała z chęci integracji polskiego środowiska miłośników włoskich pojazdów. Śledzimy co się dzieje w naszym otoczeniu, promujemy i wspieramy najciekawsze inicjatywy oraz pokazujemy także ciekawe przykłady aktywności pasjonatów włoskiej myśli technicznej  z zagranicy.

Spotkania pod hasłem Forza Italia organizowane były na terenie byłej Fabryki Norblina w murach Muzeum Motoryzacji. Po przeniesieniu muzeum nastąpiła ponad roczna przerwa i z inicjatywą powróciliśmy w 2010 roku, pomagając Automobilklubowi Polski zorganizować Zlot Gwiaździsty Miłośników Zabytkowej Motoryzacji.

W 2011 po raz pierwszy spotkaliśmy się na terenie Pałacu w Oborach. Dwudniowy piknik był prawdziwym świętem włoskiej motoryzacji w Polsce, imprezą klubową o niespotykanym do tej pory charakterze.

W 2012 ponownie zaprosiliśmy miłośników Italii do Obór. Druga odsłona pikniku przyciągnęła dużo większy tłum miłośników oraz posiadaczy włoskich pojazdów.

Piknik Forza Italia w Oborach 2012

 

Relacje oraz materiały ze spotkania znajdują się cały czas na stronach tych edycji – 2011 i 2012.

W tym roku po raz pierwszy spotykamy się na Torze Poznań, gdzie wspólnie z firmą Pol Car tworzymy prawdziwy festiwal włoskiej motoryzacji na torze.

Alfa Romeo 75 na Torze Poznań

Dla kogo jest organizowany ten zlot ?

Dla posiadaczy włoskich pojazdów, zarówno zabytkowych jak i współczesnych.

Dla klubowiczów, licznie zrzeszonych w polskich klubach i forach sympatyków różnych włoskich marek.

Dla miłośników włoskiej myśli technicznej, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę i poznać właścicieli unikalnych pojazdów.

Dla aktywnych i otwartych na nowe horyzonty osób, które chcą poznać bliżej klimat środowiska miłośników włoskiej motoryzacji.

 

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja ForzaItalia.pl

6 komentarzy

 1. Maciej
  sierpień 01, 2013 @ 22:22:24

  Witam ! Czy uczestnikami zlotu moga być auta na licencji włoskiej np Polskie Fiaty , Zastawy 750 ? Czy na zlocie auta będa pogrupowane markami ,wiekiem ,klubowo ? Czy auta niesportowe bedą miały mozliwość przejazdu po torze ?

  • QbaS
   sierpień 01, 2013 @ 22:39:06

   Macieju, auta licencyjne zapraszamy. Postaramy sie zorganizowac plac tematycznie, zalezy to wszystko od frekwencji. Kluby ktore sie do nas zglosza zostana jakos razem ustawione

   Co rozumiesz przez auta niesportowe? Uczestnicy szkolenia startuja swoimi codziennymi samochodami.

   Auta klasyczne zaprosimy do przejazdu pokazowego za safety carem

 2. Pawel
  sierpień 08, 2013 @ 22:43:28

  A czy jest planowana rundka po torze wszystkich, wszystkich aut uczestniczących?

 3. Jacek
  sierpień 24, 2013 @ 20:32:16

  Miło by było gdyby został zrealizowany przejazd wszystkich uczestników po torze spokojnie dostojnie jeden za drugim gęsiego 🙂

Leave a Reply